Türkiye Cumhuriyeti

Taşkent Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi M. Sertaç Sönmezay'ın Veda Mesajı , 22.01.2014

Değerli vatandaşlarım,

1 Şubat 2010 tarihinde atanmış bulunduğum T.C. Taşkent Büyükelçiliğindeki görev süremin dolmuş olması nedeniyle, 1 Şubat 2014, Cumartesi günü Özbekistan’dan ayrılacağım.

Dört yıllık bu süre boyunca mesai arkadaşlarımla beraber imkanlar elverdiği ölçüde beklentilerinize cevap vermeye çalıştık. Beraber olduğumuz çeşitli etkinliklerde de ifade ettiğim üzere, kapılarımız her zaman sizlere açıktı ve görüşmek isteyen hiç bir vatandaşımızı kapıdan çevirmedik. Gelecekte de, sadece işiniz düştüğünde değil,   vatan hasreti çektiğinizde Büyükelçiliğimizin kapısını gönül rahatlığı içinde çekinmeden çalabilirsiniz. Yurt dışındaki temsilciliklerimiz sizler için kurulmuşlardır.

Ben her ne kadar Ankara’ya, Bakanlığımıza dönüyor olsam da Özbekistan’ı ve sizleri takip edeceğim. Zor koşullara rağmen, siz işadamlarımızın ülkemizi başarılı bir şekilde temsile devam edeceğinize inancım tamdır.

Özbekistan ile ilişkilerimizin mevcut durumu bir süredir arzu ettiğimiz seviyede olmasa da geleceğe olan ümidimizi hiçbir zaman kaybetmedik. İlişkilerimizin yakın zamanda eski parlak günlerine döneceğine ve sizlerin gelecekte çok daha rahat koşullarda yaşayacağınıza inanıyorum.

Görev sürem boyunca Büyükelçiliğimize gösterdiğiniz yakınlık ve işbirliği için şükranlarımı sunarken, hepinize sevdiklerinizle beraber sağlık, huzur, başarı ve mutluluk dolu günler dilerim.

 

M. Sertaç SÖNMEZAY

Büyükelçi