Türkiye Cumhuriyeti

Taşkent Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

2015 Yili Milletvekili Genel Seçimleri Hakkinda Duyuru , 06.03.2015

Değerli Vatandaşlarımız,


1) 7 Haziran 2015 tarihinde düzenlenecek olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri hakkında olabilecek bilgi taleplerinizi ve sorularınızı cevaplamak amacıyla, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) internet sitesinin (www.ysk.gov.tr)  “Haberler” bölümünde detaylı bilgilerin yer aldığı bir sayfa hazırlanmıştır.

"http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/HaberDetay?training_id=YSKPWCN1_4444010952"  

 adresinden ulaşılabilecek ve seçim takvimi ile YSK kararlarına göre sürekli güncellenecek olan  sayfadan devamlı surette yararlanabilmeniz mümkündür.

2) YSK tarafından seçimlere ilişkin olabilecek kişisel sorularınızı gönderebilmeniz için Kurul’un internet sayfasında (www.ysk.gov.tr) bulunan “Yurt dışı seçmen sorgulama” sayfasına  “e-posta bilgisi” bölümü de  eklenmiştir. Bu sayede, yurtdışı seçmen kütüğü kaydınızı kontrol etmek amacıyla “Yurt dışı seçmen sorgulama” bölümüne giriş yaptığınızda şahsi e-posta adresinize seçimlere ilişkin gerekli bilgilendirme mesajı gönderilebilecektir.

3) “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (https://www.ysk.gov.tr/) kontrol etmeniz mümkündür.

Adres Kayıt Sistemi’nde kaydınız bulunmuyorsa veya adres bilginizde değişiklik varsa, yurtdışı seçmen kütüğüne kayıt olabilmeniz veya mevcut kayıtlardaki adres bilgilerinizi güncelleyebilmeniz için 27 Mart 2015 günü mesai bitimine kadar nüfus cüzdanınız ile birlikte Taşkent Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine şahsen başvurmanız gerekmektedir.

4) Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı kayıtlı olmanız halinde, 2015 yılı milletvekili seçimlerinde 31 Mayıs 2015 tarihinde 10:00-19:00 saatleri arasında “Akademik Yahya Gulyamov Ko’chası No:87 Taşkent/Özbekistan” adresinde bulunan Büyükelçiliğimizde oy kullanmanız mümkündür. 

 5) Ayrıca, yurtdışı seçmen işlemleri hakkında tanıtıcı afişler ekte sunulmaktadır.

 Saygılarımızla.

 T.C. Taşkent Büyükelçiliği

İlgili Dosyalar :

- 2.jpg

- 3.jpg

- 4.jpg

- file-page1.jpg